şimdide kiremit tozundan sucuk…

Posted on: 18 Nisan 2010, by :

artık arsızlık ve Allahtan korkmazlığın en üst noktalarında dolaşmaktayız.

Bozulmuş sucuklarına karıştırılarak, kiremit tozuda karıştırılarak piyasaya sürülmeye hazırlanılan SUCUKLAR ankarada ele geçirildi ve bu işle uğraşan 5 kişi tutuklandı.

Atv haber de bu gece verilen habere göre, ankara’da  ivedik sanayi bölgesinde yapılan baskın sonucu 300 kg sucuk tespit edilmiş. Ve imha edilmiş.

Yahu bu nasıl bir ahlaksızlıktır anlayamadım gitti. Bu adamlar bunu satsalar kilosunu 10 tl dan toplamda 3.ooo tl yapar. 5 kişi paylaşsalar ve ne kiremit tozuna ne de sucuğa (zira bozulmuş olan sucuklar) para vermediklerini vede kira ödemediklerini ayrıca vergide vermediklerini hesaba katıp hiç bir maliyetleri olmadığını düşünürsek kişi başı 600 tl için hayatımız ile oynuyorlar.

300 kg et yarımşar kilodan 600 eve gittiğini ve 4 er kişilik aile yapımıza göre de 2400 kişinin bu sucuklardan yediklerini düşünürsek adamlar 2400 kişiyi 600 e sattılar demekki hayatımız bu kadar ucuz.

İnsafları yok.

Allah korkuları yok.

Utanmaları hiç yok.

İş bize düşüyor. Devletin bu konular da çok ciddi olarak yeni yaptırımlar yapacağı söylenir ancak nedense bu adamlar kısa bir süre içeride kaldıktan sonra yeni bir baskına kadar her sevkiyatta 600 tl ya bizi satarlar işte.

Dikkatli olun. En azından emin olduğunuz yerlerden alışveriş yapın. Bu gidiş ile eski bakkal amcalarımıza tekrar kavuşacağız inşallah. Marketlerin hepsinin istediğimiz gibi, onlara güveneceğimiz gibi kontroller yapmadıkları çok aşikar ortada.

Ya kendiniz kesip kendiniz sucuk dolduracaksınız yada emin olduklarınız dan sucuk alacaksınız. Ama lütfen bu soysuz ve haramzadelerden kesinlikle sucuk almayacaksınız.

Allaha emanet olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir