biraz ara vermişiz…

Posted on: 28 Haziran 2012, by :

Uzun sayılmaz ama biraz ara vermişiz bu konudaki yazılarımıza. Biz yazmaz iken neler oldu derseniz memlekette hem iyi hemde kötü haberler var.
İyi haberler şu artık toplumda “olurmu kardeşim burası müslüman memleket” takıntısı “acaba” seviyesinden “evet ya adamlar doğru söyleyebilir” seviyesine doğru ilerlemeye başladı. Bu konuda internet imkanlarını kullandığınızda artık yüzlerce yorumlar binler ile ifade edilmeye başlandı.
Bu konuda Türkiye’nin tek ve en samimi derneği olan GİMDES’in yanına bir kaç firma daha katıldı. Bazılarını yakından bilmeme rağmen bazıları ile pek irtibatım yok. Ancak TSE ‘ de artık helal sertifikası verme işlemlerine başladı.
Henüz TSE standartları ve denetlemeleri ile karşılaşmadım. Nedir ne değildir bilmiyorum ama ilk izlenimim devletin bu olaya el atması hem bir bakıma iyi hemde kötü. Sertfika vermektense veren yerleri denetlemesi bence daha mantıklı idi. Ama bakalım ileriki günlerde bu durum nasıl hayatımızda yer alacak bunu nasipse hep birlikte göreceğiz.

Kötü noktasına gelirsek GİMDES dışında bir kaç dernek veya ticari kuruluşta sertfika verme işlemlerine başlamış. Ama Türkiye yi yıllardır kendi çabaları ve kısıtlı imkanları ile temsil eden ve bu konuda faaliyet göstermek isteyen GİMDES’in her alanda desteklenmesi gerekiyor.

Dilerim onu da görürüz tabi bu arada memleketin cografik şartları nedeni ile her zaman ki gibi sıkıntısı bir hayli fazla.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir