Akciğerleri temizleyen karışım.

Posted on: 1 Kasım 2016, by :
Akciğerlerin temiz kalabilmesi için en önemli kural sigara içmemek.
Eski bir sigara kullanıcısı olarak sigaranın ne kadar zararlı olduğunu kendi hayatım da malesef anlamış olan bir insanım. Bırakmak zormuş gibi gözükse de önemli olan bırakmayı istemektir. Başınıza sigaradan kaynaklanan bir sıkıntı gelmeden bu mereti bırakın. Özellikle bu zaman da üretilen sigaralar da kesinlikle bağımlılık arttırıcı maddeler olduğu aşikardır.
Bir ara tütünü kendim sararak içtiğim günlerde normal kullanım miktarımın çok altında sigara içtiğimi anladığım zaman bu paketlenmiş sigaralardan uzak durmaya karar verdim.
İçmeyin eğer içecekseniz de mutlaka kendiniz tütünden sarıp için.
Ama onu da içmeyin.
Akciğerlerini temizlemeye yardımcı olan ‘mucize’ bir karışım geçti geçenler de elime. Akciğerleri yenilediği iddia edilen karışım, özellikle 5 ya da daha fazla yıl sigara kullanan kişilerde etkili oluyor. Söz konusu karışım, bronşit ve öksürük problemi yaşayan kişilere de tavsiye ediliyor. İşte o ‘mucize’ karışım:
İçindekiler:
– Ufak bir parça zencefil
– 2 çay kaşığı zerdeçal
– 400 gram sarımsak
– 400 gram esmer şeker
Hazırlanışı:
Kaynamış suyun içerisine esmer şeker döktükten sonra karıştırmaya başlayın. Rendelenmiş olan zencefil, sarımsak ve zerdeçal parçalarını suyun içine ilave edin ve tekrar kaynayana kadar bekleyin. Oda sıcaklığında biraz beklettikten sonra karışımı buzdolabında muhafaza edin.
Kullanımı:
– Her sabah ve akşam iki yemek kaşığı ölçüsünde tüketin. Karışımın sabahları aç karnına, akşamları ise yemekten iki saat sonra tüketilmesi tavsiye ediliyor.
 Rabbim şifa verir inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.