Elma Sirkesi ve Bal…Şifa kaynağı.

Sirke ve bal kokteyli nezleye karşı bedeni güçlendirir.

Nezleye karşı ayrıca 1 ölçü elma sirkesi 2 ölçü su ile karışıtırılır, kaynama derecesine kadar ısıtılır ve inhalasyon tedavisi uygulanır.

boğaz ağrısı ve ses kısıklığında, 1 ölçü elma sirkesi ile 3 ölçü ılık su karıştırılır ve saat başı derin gargaralar yapıldıktan sonra tükürülür. Bu gargaraların adaçayı ile dönüşümlü yapılması etkiyi daha da arttıracaktır.

Öksürüğe karşı ; 4 yemek kaşığı dolusu akışkan balla 3 tatlı kaşığı elma sirkesini iyice karıştırın. Öksürük gıcığına yarım tatlı kaşığı alın ve yavaş yavaş yutun. Ayrıca, bolca kekik çayını balla tadlandırın ve yudumlayarak için.

Vajinal akıntılara karşı ; 1 ölçü elma sirkesi 4 ölçü ılık suyla karıştırılır. Temiz bir şırıngaya çekilen sıvı günde pek çok kere vajinaya boşaltılır. Sirke su karışımının vajinada 1-2 dakika kalması yeterlidir.

Yüksek Kolesterole karşı ; günde pek çok kere elma sirkesi-bal kokteyli içilir. Salatalar da öncelikle elma sirkesi kullanılmalıdır.

Varise karşı; elma sirkesi ile ıslatılan bir bez baldıra sarılır ve 20 dakika etkileşmeye bırakılır.

Gaz Şişkinliğine karşı ; her öğünden yarım saat önce 1 bardak elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı tuz ekleyerek için. Ayrıca, 4 litre ılık suya 1 su bardağı dolusu elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı tuz ekleyerek ayak banyoları alın. Banyo süresi 10 dakikadır.

Yaraların çabuk iyileşmesi için ; günde 3 bardak elma sirkesi bal kokteyli için. İltihaplanmayı önlemek için, elma sirkesiyle ıslattığınız bir pamukla günde pek çok kere yarayı nemlendirin.

Ergenlik Sivilcelerine Karşı ; her yemekten yarım saat önce, içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenmiş bir bardak su için. Yüzünüze buğu banyoları uygulayın, 1 litre kaynar derece de sıcak suya 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı dolusu mayıs papatyası ekleyin, 1-2 kere karıştırın ve başınızı büyük bir havluyla örterek 5-10 dakika gözlerinizi yumarak bekleyin. Yüzünüzü suya çok yaklaştırmayın.

Güneş yanığına karşı , inciltilmemiş elma sirkesi, kızarmış olan bölgelree dikkatle sürülür veya 3 yemek kaşığı elma sirkesi eklenmiş soğuk bir banyo alınır. Banyo süresi 10 dakikadır. Elma sirkesinin pH değeri (asit derecesi), derimizin pH değeri ile hemen hemen eşit düzeydedir. Dolayısıyla, derimizin asidik koruma örtüsünün güçlendirilmesinde elma sirkesinin kullanımı önemle önerilmelidir.

Elmanın ve elma sirkesinin bilinen hiç bir yan etkisi yoktur. Ayrıca elma hemen hemen her mevsim bulabileceğiniz bir meyvedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir