Helal lokma insanların artık dikkatini çekmeye başladı…

Posted on: 23 Nisan 2015, by :

Gün geçmiyor ki bu konuda bir yerlerde bir şeyler yapılsın. Bu tip çabaları görmek aslında bizleri mutlu ediyor. Ancak tüm stk larda olduğu gibi bu konularda yetersiz kalıyoruz. Kamuoyu oluşturma sırasında malesef yetiştirilme tarzlarımızdan kaynaklanan bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Medya reklam pastasından geri kalmamak içinde bu tip kampanyalara destek vermiyor.

Göz göre göre bu tip çalışmalar kısa soluklu oluyor malesef. Ancak biz bu yola nasip olup da çıktığımız günlerde yoğurtun helalimi olurmuş, un undur saçmalayın laflarını duyduğumuz günlere göre çok daha iyi durumdayız elhamdülillah.

Geçenler de bir yerde otururken yan masada oturan gençlerin helal sertifkası varmı kullandığınız ürünlerin ? görebilirmiyim demesi bizleri çok umutlandırıyor çok.

Yıllardır yediklerimizden dolayı insanların genetiğinin nasıl değiştiğini aslında koltuğumuza oturup, başımızı iki elimizin arasına aldığımız da farkedeceğiz.

ne yapalım zaman böyle bahanesinden kurtulmak aslında bir o kadar da basit.

Gimdes derneği bu konuda yıllardır lokomotif olarak çalışmalar yapıyor. Kısıtlı imkanlar ve gönüllü destekçiler ile bu günlere geldi. Bu günlerde helal sertifkalama konusunda ki rantı gören bir takım kuruluşlarda sertifika vermek konusunda yarışa giriştiler.

Bu konu öyle yada böyle devletin de ilgisini çekmiş olmalı ki yıllardır yerinde duran TSE bile artık GİMDES ile uğraşmaya ve onu kendine rakip olarak görmeye başladı.

Mevzu kimin sertifika verdiği değil. Mevzu islami kurallara uygun, fıkhi ve mezhebsel konulara uygun olarak kimin sertifka verdiği. Kimin sertifikasına güvenileceği.

Bu konuda bu günlerde bir takım kampanyalar düzenleniyor … Bir tanesini örnek olarak burada yayınlayacağız. Sizlerde bu kampanyalara destek olabilir, şuanki internet imkanları ile kendiniz de bir kampanya düzenleyebilirsiniz.

Bu vesile ile REGAIB gecenizi tebrik ederiz.

http://goo.gl/RRYfRE

oDfuFOleKobFUpm-800x450-noPad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.