ne oluyor bize diye sorma sayımız her geçen gün artıyor.

Posted on: 3 Eylül 2014, by :

akbilYan tarafta insanlar konuşuyor. istemeden de olsa kulak veriyorum konuşmalara dikkatimi çeken bir konu, kadıncağız anlatıyor bir arkadaşına :
-Geçen gün halk otobüsünde çok kalabalıktı. Orta kapıdan bindik. Şöför anons yaptı akbilleri gönderin diye. Elden ele akbiller ön tarafa şoför tarafına gönderildi. Bekledik akbiller gelmedi geri. Şoförü ikaz ettiğimiz de şöför de bize kızdı.
“Ne akbiller gelmedi ki, bende gelmesini bekliyorum” diye. Etrafımıza baktık gerçekten akbiller yoktu. Bir adam dan şüphelenmiştim ama sanırım az önceki durakta indi. Onlarca akbili aldı ve gitti adam. Akbil Hırsızlığı yapacak kadar düştünmü be adam. Nasıl vereceksin sen bu hesabı.

Bu gün avcılar beylikdüzü yolunda bir kamyonun üst geçite çarpması ile üst geçit yıkılmış, iki ölü ve sanırım bir çok da yaralı var. Siyaset gereği sosyal medyada ölü seviciler ile particiler arasında hemen bir tartışma konusu oldu bu konu.
Ölü seviciler bir partiye ve onların yandaşlarının yaptığı köprü ondan yıkıldı derken, particiler de buna cevap verme çabasında. Gerçekten bu sosyal medya araçaları düzgün kullanılmadığı takdirde artık topluma zarar vermekte. Ölen vatandaşlarımız var, yararlılar var… Kimsenin umrunda değil. onlar siyaset ve beğeni alma, yazdığı fitne yazısının retwit olması derdinde.

Sabah gazetesinin haberine göre de yeni bir dolandırıcılık yöntemi daha başlamış, kargonuz adresinize ulaştırılamadı. Lütfen bizi bu numaralardan arayın diye vatandaşın cep telefonuna mesajlar gönderiliyor bu günlerde. Vatandaş merak edip aradığında ise oyalama takdiği ile vakit geçirme ve vatandaş üzerinde para kazanma yöntemi. Bir müddet sonra vatandaş kandırıldığını anlıyor ama iş işten geçiyor.
Bankalar ise ayrı bir alem. Her biri farkında olmadan size tonlarca masraf bahanesi ile hesablarınızdan paraları çekiyor. Bilginiz ve onayınız olmadan. Olmasına gerek kalmadan. Farkedip şarlarsanız, itiraz ederseniz mücadele ederseniz kesilen parayı, kredi kartı aidatınızı geri alma imkanınız var. Ancak bunu da banka parayı iade yolu ile yapmıyor. Kredi kartını kullanmayı teşvik edecek şekilde siz geri ödeme yapıyor. Nasıl olsa kredi kartı kullanımı sonrasında bankadan gidecek miktar işyerinden kesilecek. Hırsızlık Dolandırıcılık işte. Tavsiyem vazgeçmeyin, ısrarcı olun hatta bu konuda tüketici mahkemesine dilekçe vermek kadar kolay olan bu iş için kaymakamlığa gidin.

Gün geçmiyor ki etrafınız da yapılan konuşmalarda bir rant, bir kayırma bir peşkeş konuşması duymasanız. Kimi tayin için tanıdık memur aramakta, kimi oğlunun memur olması için müdür aramakta, kimisi ihaleyi kazanabilmek için nargile kafelerde takılmakta.
Ondan sonra o Hırsız bu hırsız.

Yemezler diyeceğim ama artık her taraftalar. Genetiği oynanmış gıdaların sonrasında genetiği oynanmış insanlar çoğalıyor.
Genetiği oynanmamış insanlar ile karşılaşmanız dileği ile.
Allah yar ve yardımcımız olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.